nacházíte se v sekci: Reference

Řekli o výuce

Irena Swiecicki

Pracuji jako fundraiserka pro Středisko pro ranou péči PRAHA. Fundraising mi vzhledem k mé extrovertní povaze přišel jako skvělá volba nového povolání po mateřské dovolené. Rekvalifikační kurz fundraisingu, jehož hlavní lektorkou byla Irena Swiecicki, mohu přirovnat ke kopanci, který mne posunul o pěkný kus dál: skvělé tvůrčí prostředí maminek, které se prostě chtěly učit novým věcem, přednášející s velkými zkušenosti v oboru, co se nebojí o ně podělit. Později jsem se zúčastnila mezinárodnho festivalu o fundraisingu – 70 účastníků, 15 speakerů, 3 dny, open space, diskuse, angličtina, 15 zemí, zkušenosti, interaktivita, praktické věci. Ale za sebe mohu říci: „Po absolvování kurzů s Irenou Swiecicki, jsem se vlastně nedozvěděla nic nového.“

Lenka Bártová – Fundraiserka ve Středisku pro ranou péči Praha (poznámka – rekvalifikační kurz, jehož byla Irena Swiecicki hlavní lektorkou pořádalo Spiralis, o.s.)

Pokud přesně neznáte svoje slabá a silná místa, a to nejen co se týče komunikačních dovedností, Irena Swiecicki vám je odhalí. A to formou, která je velmi příjemná. V podstatě vše objevujete sami v ramci nejrůznějších cvičení. Na Ireniny kurzy se dá chodit opakovaně a stále se dozvídáte něco nového.

Miriam Vránová – PR specialistka, Centrum Paraple

Má původní profese je sociální pracovnice, ale dnes po 5 leté rodičovské dovolené pracuji v neziskové organizaci ACORUS jako fundraiserka a koordinátorka PR.
Můj začátek na této odvážné stezce začal na rekvalifikačním kurzu „Vezmi život do vlastních rukou“, který pořádala organizace Spiralis o. s.. Zde jsem měla tu čest zdokonalovat své dovednosti a objevovat další skryté schopnosti pod vedením zkušené a tvůrčí lektorky Ireny Swiecicki.
Irena Swiecicki umí jednoznačně vytvořit bezpečné a kreativní prostředí, které je základem pro každé nové učení. Do kurzů dává kus sebe, je velmi upřímná, ale zároveň citlivá. Její hodiny jsou velmi pestré, konkrétní, Irena neopomíná poukazovat ani na své vlastní chyby. Její přístup je velmi otevřený a připravený na jakékoliv podněty. Prezentované informace vždy doplní názorným příkladem z její bohaté praxe. Za nejdůležitější považuji její upřímnou a dobře postavenou zpětnou vazbu, bez které by bylo učení nových věcí bezvýznamné.
„Potřebujete-li podporu, nechte se Irenou na vaší cestě doprovázet“.

Lenka Stárková – manažerka PR a fundraisingu v Acorus, o.s.

S lektorkou Irenou Swiecicki jsem absolvovala blok kurzů se zaměřením na rozvoj osobnosti, prezentační dovednosti a práci se stresem. Kurzy pod jejím vedením byly velmi „výživné“, díky ním jsem si ujasnila, jaké jsou moje silné stránky, co nemá smysl lámat přes koleno, jaká je moje role v týmu. Součástí bylo i konkrétní doporučení k dalšímu rozvoji a trénink protistresových technik. Také nácvik prezentace před kamerou byla výborná zkušenost. Hodiny byly maximálně nabité, stále z nich hodně čerpám.

Ladislava Fógelová – Projektová manažerka v Romodrom o.s., Provozovatelka portálu www.jmeli.info

Irena Swiecicki vytváří pro naše mateřské centrum strategické plány a jejich pravidelné revize od počátku jeho založení. Setkáváme se s ní jak pravidelně každý rok při této příležitosti, tak na dalších setkáních jako jsou různé doplňkové kurzy – naposledy team-building pro náš nízko – prahový klub. Sama jsem s ní absolvovala kurzy od projektového řízení po prezentační dovednosti a každý kurz mě podpořil v tom, abych se dále rozvíjela. I díky této podpoře dělám práci, kterou jsem nikdy nedělala – vedu mateřské centrum, které začalo několika maminkami na pískovišti a v poslední strategii jsme zaváděli strojsložkový management, máme vlastní podnik (lesní školku), která nám z části financuje aktivity pro mateřské centrum, založili jsme i nízko prahový klub. Z malé dobrovolnické organizace jsme se tak staly docela velkou organizací s několika středisky. Irena je pro nás podporou, dodává nám sebevědomí, že to zvládneme, pomáhá nám v tom, jak komunikovat s veřejností. Díky její podpoře, energii i optimismu, které do každého setkání vkládá, se do aktivit centra každoročně zapojuje řada maminek a tím si zpět osvojují pracovní návyky a do jejich vlastní práce se jim tak vrací snáze.

Ludmila Šimková – ředitelka rodinného centra Maminky dětem a Nízkoprahového klubu Milovce

Společné setkání týmu pracovníků Nízkoprahového klubu Milovice s Irenou a Przemkem bylo pro nás příležitostí setkat se v bezpečném prostoru, který pro nás vytvořili, nad tématy, které jsme potřebovali otevřít, pojmenovat a zpracovat. Oceňujeme zároveň jejich ochotu a flexibilitu přizpůsobit se našim přáním a představám. Bylo to velmi příjemné a přínosné setkání, které nám dalo spoustu podkladů, impulzů a motivace do další práce. Děkujeme!

Martina Ozorovská – vedoucí a metodička Nízkoprahového klubu Milovice

O kurzu Leadershipu: Líbil se mi způsob přednášení, získávání podnětných myšlenek na další zpracování – využiji v praxi ve strategickém řízení.

Vladimíra Salvetová – Středisko rané péče SPRP Ostrava, vedoucí střediska

Bylo to zase příjemné setkání s Irenkou, kterou jsem strašně dlouho neviděla a dozvědět se jaký kus práce za ten čas vykonala J Kurz Práce s emocemi se mi moc libel a přinesl mi takový klid a zastavení myšlenek, které se jinak každou vteřinu hrnou do hlavy. A také metodu jak si s tím doma také pomoci.

Ing. Darina Chodorová – finanční manažerka Klub K2, o.p.s.

Děkuji za příjemný kurz Emoční inteligence, za možnost pochopit své reakce na situace a pochopit i reakce druhých. Bylo to moc přínosné.

Marcela Vejdová – Diakonie ČCE – středisko Rolnička

Dnes v metru jsem zkoušela tzv. kotvu, bylo to hodně těžké se soustředit, ale cítila jsem poměrné velké uspokojení i nad malým výsledkem sklidnění mysli. Moc díky a věnujte se dále konzultacím :) jste velikou inspirací.

Dita – Grafton

Vaše přednáška byla velmi zajímavá a inspirativní, moc děkuji za veškeré zdroje, které jste nám uvedla, budou mi zajímavou inspirací ještě dlouho.

Petra Fojtíková – HAYS

V pátek 14. března jsem se v rámci firmy KPMG zúčastnila Vašeho semináře na téma stress management. Chtěla bych Vám znovu poděkovat za přínosné a příjemně strávené dopoledne i za Vaše milé vystupování a celou řadu tipů, které se určitě pokusím aplikovat v praxi.

Lenka Pučalíková – Translator, ADMIN Translators, KPMG Česká republika, s.r.o.

Dobrý den paní Swiecicki,
zasílám moc pozdravů, páteční kurz stress managementu v KPMG byl skvělý.

Iveta – KPMG Česká republika, s.r.o.

Vážena pani Swiecicki,
Dekuji Vám za zajímavé a podnětně informace, kterých se mi při Vaši prezentaci dostalo. Byl to zajímavý a odlišný pohled na vlivy tykající se běžného fungováni člověka a jeho chováni a pro mě byl tento pohled obohacující. Zároveň dekuji za Váš osobitý a nenudný styl prezentace.

Škodova Vendula

Seminář mě velmi zaujal, neboť byl veden velmi poutavou formou. Praktické ukázky byly velmi názorné a poučné. / Dnešní seminář byl moc zajímavý, paní lektorka má ohromně zajímavý přístup i přednes. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí, které můžeme využít při jednání s problémovými lidmi. / Zajímavá přednáška: jednání s problémovými lidmi, tréma. / Podnětné techniky při moderování – jak udržet nestrannost. / Bylo to skvělé! / Prohloubení znalostní v komunikaci, včetně praktických ukázek, / Ze školení mám dobrý pocit, jsem ráda, že jsme nebyli do ničeho nuceni (měla jsem z toho starch). Dozvěděla jsem se spoustu nových informací. / Chválím tip na stress. Odnáším si krásný cvik na lepší artiulaci. Děkuji, / Podněty pro další činnost na úřadě, které je možné využít nejen při jednání s klienty. / Přírozený, zajímavý způsob prezentace, poutavý, / Velmi zajímavé, poučné, poutavé, přínosné. Byla jsem “vyslána”, nechtělo se mi na toto školení, ale jsem ráda, že jsem ho mohla absolvovat. Děkuji! J / Po celou dobu to mělo spád. Příklady z praxe lektorky i účasníků. Aktivní přístup. / Dobře podané jádro problematiky, zapamatovatelné, přínosné. Skvělé, škoda, že máme kurz jen jeden den. Děkuji. Váš lék na stress – paráde! Čím menší ego, tím větší srdce a žádná zranitelnost….

Reakce zaměstnanců Jihomoravského kraje na kurzy zaměřené na komunikační a prezentační dovednosti.

Velmi přínosné, děkuji lektorce, skvělá prezentace + příklady z praxe. / Líbil se mi praktický nácvik uvolňování. Praktické nácviky (ukázky)čeho se u prezentace vyvarovat, čím konkrétně se uvolnit. / Velmi pěkné a přínosné školení. Bylo by dobré toto školení prohloubit, věnovat se i jiným tématům, ke kterým se již nedostalo, např. otázka emocí a jejich zvládání, jednání s obtížným klientem apod. Děkuji lektorce. / Mnohokrát děkuji, vše bylo poučné, hlavně to umí to srozumitelně a i zábavně podat. Škoda, že není v našich časových možnostech témata probírat podrobněji. Budu pracovat na emoční inteligenci. Ať se Vám daří. /
Školení se mně velice líbilo, chtěla bych další pokračování. / Školení se mně moc líbilo, uvítala bych další pokračování, ať již v tématu osobnostního růstu či nácviku protistresových technik. / Seminář se mi velmi líbil, předčil mé očekávání. Uvítala bych i do budoucna prezentace – prohloubení tématu. / Bylo to bezvadné. Děkuji za pěknou osobní prezentaci. Jste fakt dobrá / Kurzy mají vždy kvalitu, na vaše lektorování se vždy těšíme / Školení bylo zajímavé. Člověk si uvědomil co je to stres, jeho spouštěče apod.. Zamyslel se nad tímto problémem. Zajímavý rozbor byl – 3 vzorců (typů). / Moc se mi líbila typologie, vůbec jsem to neznala, škoda, že nebylo více času pro větší rozebrání každého typu. Jinak jste moc milá a schopná a přeji Vám hodně štěstí. / Moc se mi to líbilo, uvítala bych Vaše školení pro vedoucí odborů – manažerské vzdělávání. / Je fajn si občas pohrát, případně se i ztrapnit. / Dokonalé propojení teorie s praxí a cvičením. / Děkuji, že jste byla taková milá a přitom profesionální. Bylo to pro mě přínosné. / Líbila se mi zpětná vazba k předváděným prezentacím a identifikace chyb. / Školení by mohlo být delší. Bylo velmi poutavé, ani chvíli nebyla “nuda“. Většinou mám problém na školení s udržením pozornosti, tady problém nenastal. / Školení bylo velmi poučné a zajímavé. Po dlouhé době tak zajímavé, že člověk neměl potřebu utíkat myšlenkami, ale zcela vnímal i si odpočinul. / Prezentace se mi líbila. Přínos zajímavých informací k typologii. Děkuji za hezky strávený den.

Zaměstnanci Jihomoravského kraje řekli o kurzu „Zvládání stresu nejen před prezentací“ mimo jiné toto:

Ráda bych Vám poděkovala za zorganizování kurzu „Jak se prezentovat při pohovoru“ pod vedením lektorky Ireny Swiecicki.

Kurz byl díky této skvělé a naprosto profesionální lektorce velmi příjemný jak atmosférou tak daným tématem. Kurz byl pro mne přínosný a motivační jak a v čem být lepší:) Ještě jednou díky Vám i lektorce Ireně.

Markéta Zavůrková – Organizace EDA realizovala kurz s Irenou Swiecicki, po kterém účastnice napsala:

Alena Zborníková

S Alenou Zborníkovou jsem se setkala na kurzu Vezmi život do vlastních rukou od neziskové organizace Spiralis, který byl určen pro matky na rodičovské dovolené a jejich realizaci v neziskovém sektoru na pozici fundraisera.
Alena nás všechny zaujala prakticky postavenou přednáškou, při které dokázala všechny zúčastněné ve dvou přednáškových dnech vtáhnout do problematiky získávání finančních zdrojů, komunikace s potenciálním dárcem, o vedení rozhovoru formou otevřených otázek a důležitosti správné formulace.
Na příkladech, osobním kouzlu a zkušenostech postavený program nám maximálně vyhovoval, pro potřeby fundraisera jsou zkušenosti Aleny Zborníkové klíčové.
Ráda bych poděkovala Aleně za její úžasnou otázku: "Dovedete si představit…, která mi otevřela dveře k našemu starostovi. Zdarma nám nabídl prostory pro provoz Mateřského centra Liška a prostor pro zprávy v místním Zpravodaji.

Marcela Blažková – webdesigner a projektová manažerka – Mateřské centrum Liška o.s. v Lysolajích.

S Alenou Zborníkovou naši lidé absolvovali trénink prodejních dovedností a já osobně se zúčastnila kurzu Vedení lidí.
Příjemné překvapení pro všechny, co nesnáší školení a nudu!
Alena Zborníková má neuvěřitelnou schopnost pojmenovat pravým jménem věci, které jsou v člověku v hloubi skryté a dává mu tím možnost si je uvědomit a tím i využívat.
A to vše ještě mixlé empatickým přístupem a podložené opravdu různorodými zkušenostmi!!!

D. J. Drábková – Výkonná ředitelka Sanu Babu

S lektorkou Alenou Zborníkovou jsme byli velice spokojeni. Naše požadavky splnila na výbornou, hlavně zvládnutím požadovaného rozsahu, kdy bylo potřeba vše zvládnout v úzkém časovém limitu. Setkání a školení probíhalo ve vynikající atmosféře, metodikou zapojení všech účastníků se podařilo navodit velice bezprostřední prostředí. Na základě zpětného hodnocení a reakcí našich pracovníků se povedlo vše, co jsme od tohoto setkání očekávali. Ještě jednou Vám a lektorce Aleně Zborníkové děkuji.

Luděk Hulan – Ředitel Taxi Praha

Mgr. Michal Petr

S Mgr. Michalem Petrem jsem měl možnost se profesionálně setkat při mnoha příležitostech: 2× při vedení jeho workshopu týkajícího se emoční inteligence a práce se stresovými faktory na konferenci Učíme se navzájem 2009 a 2010, při vedení víkendového workshopu Transpersonální psychologie pro studenty 5. ročníku jednooborové psychologie UP Olomouc, několikrát při pravidelném vedení workshopu Kundalíni jógy a při osobních konzultacích týkajících se psychospirituální krize. Michala Petra mohu doporučit jako odborníka, který je empatický, umí naslouchat, má vzácnou schopnost přijímání klienta jako lidské bytosti, neodsuzuje a navíc je velmi dobře vybaven znalostmi a zkušenostmi, díky nimž jsou jeho rady zakotveny v realitě a mají hodnotu opravdové pomoci. Navíc klade důraz na soustavné sebevzdělávání a udržuje si tak kontakt s posledními výstupy vědeckého poznání i osobní sebereflexí.

Tomáš Blaha – Národní koordinátor programu ŠPZ v ČR, psycholog

Eneagram je úžasný nástroj a Michal Petr jako lektor také. Seminář je strukturovaný, přehledný, ale v uvolněné atmosféře – ideální atmosféra pro práci s jednotlivými typy. Mně osobně to pomáhá už od prvního semináře pro rychle pochopení situace – např. proč se ten druhý chová tak a tak , jak předejít případnému konfliktu atd.

Bc. Lenka Škarková – Ředitelka Barevné domky Hajnice

Jsem moc ráda, že jsem mohla nahlédnout a zúčastnit se kursů Enneagramu. Pan lektor Michal Petr je úžasný nositel poznatků a vědění o Enneagramu. Velice výživnou formou nás zasvěcuje do této metody, která je přínosem v pracovním i osobním životě. Moc děkuji a těším se na příště.

Věra Kašíková – za Domov důchodců Police nad Metují

Lenka Bártová

Ráda bych poděkovala celému kolektivu Paramita, že školení s paní Bártovou uspořádala. Celý den pro mne byl inspirující, motivující a poučný a věřím, že všechny tyto informace vhodně využiji ve prospěch našeho hospice.

Mgr. Šárka Marčíková – Asistentka ředitele, Hospic sv. Alžběty

Vážení přátelé z Paramity,
rád Vám sděluji, že byť se fundraisingu věnuji už 13 let v rámci Projektu Šance, byla individuální konzultace s paní lektorkou Lenkou Bradáčovou inspirativní a ještě jsme se zasmáli.
Jen tak dál.
Držím palce a vše dobré přeje za Projekt Šance, o. s.

Pavel Kozler – Projekt Šance, o. s.

Jana Karásková

Seminář paní Karáskové byl vynikající a moc mi
pomohl. Byl maximálně orientovaný na praxi, paní Karásková se snažila
zodpovídat všechny konkrétní dotazy a nalézat řešení našich problémů. Byl to
pro mě asi nejpřínosnější seminář, na kterém jsem letos byla!

Mgr. Petra Vlčková – Vedoucí organizace, Rodina v centru, o.s.

Dobrý den,
výborná byla upoutávka na seminář formou příběhů – jinak bych na kurz nejela, zapadl by mezi ostatními nabídkami.....
Seminář byl praktický, paní Karásková nám předala spoustu informací. Přínosné jsem viděla prvotní informace o provázání všech zákonů o NNO s účetnictvím a vedením projektů, hlavně s výhledem do dalších let, kdy se OS budou rušit. Dělení financí v projektech a vlastní daňové, nedaňové a práce s nimi.
Bylo to fajn, příjemné. Děkuji

Jitka Zapletalová, Ing. – Občanské sdružení Mateřské centrum Prostějov, Jednatelka a koordinátor-manažér

Co se týče zpětné vazby na kurz: obsahově jsem byla velmi spokojena. Problematiku finančního řízení v neziskovém sektoru téměř nikdo nenabízí. Paní Karásková byla výborná, dokázala reagovat na veškeré dotazy, prokázala zkušenosti a praktický přístup. Mně osobně to přineslo obrovský nadhled, který v kažodenním provozu není úplně jednoduché mít. Budu mít určitě zájem o nabídky kurzů s paní Karáskovou (problematika finančního řízení, účetnictví neziskovek atd).
Moc děkuji a těším se někdy na viděnou.

Jana Černá – finanční manažerka, Evropská kontaktní skupina

Dobrý den,
Moje hodnocení kurzu je jednoznačně pozitivní, protože mě nejenom utvrdil ve správnosti mých postupů a uklidnil, že mám pokryté všechny aspekty finančního řízení, ale rovněž připomněl některé skutečnosti či zodpověděl na otázky.
Moc děkuji za takový vzdělávací počin založený na sdílení zkušeností a poznatků z praxe, které jsou nad všechny teorie.
Přeji příjemný den

Jitka Jandáková – Alma, o.s.

Kurz Jak efektivně řídit několik projektů byl hodně prakticky zaměřený a moc se mi líbil. Paní Karásková to lektorovala moc hezky a opravdu neúnavně zodpovídala naše dotazy.

Ing. Darina Chodorová – finanční manažerka Klub K2, o.p.s.

Kurz „Jak efektivně řídit několik projektů naráz, aneb nejlepší typy z praxe pro finanční řízení“ byl pro mě jednoznačně přínosem, ačkoli do světa čísel teprve začínám pronikat. Díky tomu, že paní Karásková je ve svém oboru naprostý profesionál, byl kurz zaměřen navýsost prakticky a řešil pouze relevantní a aktuální otázky. Účastníkům byl poskytnut velký prostor pro řešení konkrétních problémů z praxe, což při malém počtu účastníků bylo velké plus. Opravdu hutný kurz nabitý informacemi a také osobní energií a charismatem paní školitelky.

Mgr. Martina Evjáková – Fundraiserka, Pestrá společnost, o.p.s.

Mgr. Przemyslaw Swiecicki

Společné setkání týmu pracovníků Nízkoprahového klubu Milovice s Irenou a Przemkem bylo pro nás příležitostí setkat se v bezpečném prostoru, který pro nás vytvořili, nad tématy, které jsme potřebovali otevřít, pojmenovat a zpracovat. Oceňujeme zároveň jejich ochotu a flexibilitu přizpůsobit se našim přáním a představám. Bylo to velmi příjemné a přínosné setkání, které nám dalo spoustu podkladů, impulzů a motivace do další práce. Děkujeme!

Martina Ozorovská – vedoucí a metodička Nízkoprahového klubu Milovice

PhDr. Petra Drahoňovská

Kurz Myšlenkové mapy ve strategickém a projektovém řízení – zpětné vazby formou myšlenkových map.
mapa 1
mapa 2
mapa 3

Myšlenkové mapy jsou velkým obohacením pro moji každodenní práci. Znamenají pro mě novou, zábavnou a při tom navýsost přínosnou formu pro zpracování běžných úkolů, pro přípravu projektů a jejich řízení, koncepční práci a plánování, pro seberozvoj..... Díky za to!

Tereza Günterová – Meta

Mgr. Karolína Harries

Děkuji za možnost absolvovat kurz Koučovací přístup v osobním i pracovním životě. Hledal jsem kurz, který by mi ve zkratce představil základní možnosti koučingu. Kurz byl dobře strukturován a obsah v rámci časové dotace vhodně zvolen, lektorka citlivě a příjemně pracovala s naší skupinou… Pro prvotní vhled do tématu jej tedy mohu jen doporučit.

Jaroslav Vojta Hynek – sekretář pro vnitřní věci YMCA v České republice

Dobrý den,
děkuji za připravený kurz. Odvezla jsem si určitě na delší dobu pocit, že nejen já můžu najít řešení, ale můžu pomoc s hledáním i ostatním. Trochu s povzdechem konstatuji, že je třeba takovému hledání vždycky vyčlenit čas a teprve se zkušeností se lépe chápe, že více času v počáteční teorii může ušetřit čas při konkrétním řešení. S hlubokým povzdechem si uvědomuji, že kvantum lidí, kteří tuto nově získanou energii dokážou rozkrást je nemalé :o)
Každopádně držím palce ve vaší práci. Děkuji Karolíně a hodně takových spokojených klientům jako jsem já.

Lucie Kriklová – Magistrát města Olomouce

Novinky

všechny novinky >