nacházíte se v sekci: Emaily

5 kurzů a 5 krátkých příběhů, proč stojí za to

19. říjen 2012

Milí přátelé,

Vybírám pro vás 5 kurzů, které vás nejvíce zaujaly v tomto pololetí – 3 zaměřené na osobní/pracovní rozvoj a dva na financování vaší organizace. Všechny tyto kurzy jsou vedeny lektory praktiky z daného oboru, kteří se s vámi přímo podělí o praktické zkušenosti. Níže je můj osobní pohled, proč jsou tyto kurzy a lektoři, které je vedou, zajímavé. V příloze naleznete celé portfolio kurzů na toto pololetí včetně anotací na těchto 5 kurzů:

Jak efektivně řídit několik projektů naráz, aneb nejlepší tipy z praxe pro finanční řízení (1. listopadu) – kurz vede finanční manažerka Jana Karásková, která finančně řídí sředisko rané péče Praha – EDA , o.p.s. – jednu z nejprogresiv­nějších organizací, co se týká fundraisingu. Finančně tak spravuje několik projektů naráz, má systém na finanční řízení individuálního dárcovství, je specialistkou na zakládání veřejných sbírek. Spolupracuje rovněž s DROP IN a desítkami dalších neziskových organizací. Umí doporučit i založení ziskového subjektu v případě sociálního podnikání. Tento kurz je pilotním kurzem tohoto druhu v ČR, kdy se finanční manažer zcela otevřeně podělí o své „vychytávky“. Já sama finanční řízení některých projektů s Janou Karáskovou konzultuji.
Co konkrétně dnes funguje a nefunguje při shánění zdrojů, aneb fundraising v praxi (6. listopadu) – kurz vede fundraiserka Lenka Bártová, která nejen že absolvovala nejdelší rekvalifikační kurz na fundraisera v ČR (24 školících dnů jí poskytla spolupracující organizace Spiralis), ale následně rozjela fundraising ve stejné organizaci (EDA, o.p.s.), kde pracuje i předchozí lektorka Jana Karásková. Její vitalita, komunikativnost a cílevědomost se projevila v neuvěřitelně pestrém fundraisingovém portfoliu EDY, o.p.s. Podělí se s vámi o to, co jí fungovalo, a co ne. Na které dopisy nedostala od firem žádnou odpověď a naopak na které se jí ozvali téměř vždy. Jak motivovala ostatní členy týmu, aby se zapojili do fundraisngových aktivit a tím výrazně rozšířila řady sponzorů, jak sehnala nákladní auto plné drogistického zboží a jak ho dokázala využit a řadu dalších zkušenosti.
Koučovací přístup v osobním životě (14. listopadu) – kurz vede Karolína Harries – akreditovaná koučka britským Institutem pro leadership a management. Karolína koučovacím přístupem žije. Uplatňuje ho se svými klienty v Borůvce, o.s. a díky tomu se jí podařila asi největší úspěšnost při zaměstnávání lidí s fyzickým handicapem, o jaké jsem slyšela. Z 17 osob jich zaměstnali 12. Když jsem se ptala, jak to dokázali, odpověděla: „Opravdu se každému individuálně věnujeme.“ A jak? Právě koučovací přístup je tou metodou, kterou uplatňuje nejčastěji. Tento kurz se zaměří na koučovací přístup v osobním životě, který Karolína používá i se svými soukromými klienty a rovněž i na sobě. Inspirací pro mě bylo například, když nedávno při kávě vyprávěla, jak podle NLP si vytváří model kouče, jakým by chtěla být, jak děti vede otázkami, aby už v raném dětství byly schopné verbalizovat své potřeby.
Kontakt s tělem jako pomocník v prevenci následků stresu a dlouhodobé zátěže – 23. listopadu – kurz vede lektorka Tereza Koryntová, která je zároveň psycholožkou a psychoterapeutkou. Tereza je člověk, který se neustále vzdělává a rozvíjí, kdykoli s ní mluvím, tak absolvuje nějaký další kurz v oboru psychoterapie. Kromě vysoké erudovanosti v tomto směru má za sebou před studiem vysoké školy i rok na medicíně a díky tomu využívá i poměrně značné znalosti anatomie. Její přístup je vždy ohleduplný, klidný a přitom nebojácný. Zažila jsem s ní osobní vedení při bioenergetických cvičeních a její laskavost naprosto rozpustila mé předsudky. Tereza umí nalézat vaše skryté zdroje a podpořit vás v tom, abyste je uměli co nejlépe využít.
Syndrom vyhoření (4. prosince) – kurz vede Irena Swiecicki – tedy já :- ) Syndrom vyhoření je něco, s čím se setkávám denně ve své koučovací praxi a poznala jsem ho i sama na sobě. Vyzkoušela jsem řadu metod – na klientech i na sobě. Nyní jsem s několika zaměstnanci jedné příspěvkovky strávila 3 hodiny koučováním, jak se syndromem vyhoření pracovat a vidím, že každý má své zdroje, každému vyhovují jiné metody. Podělím se s vámi o ty, na kterých jsem nejvíce viděla, že mají dopad. Seznámím vás s mojí velmi oblíbenou typologií, která je již po jednom kurzu uplatnitelná v každodenním pracovním i osobním životě. Minulý týden mi při prezentaci této typologie na kurzu pro lidi věku 50+ řekli: „Proč nás tohle neučili na základní škole? Tolik věcí jsme mohli dělat jinak…“.

Z nabídky kurzů Paramity je mi jen těžko vybírat, ke každému lektorovi a jeho způsobu práce mám vztah a od každého je co se učit. Tyto dle vašich přihlášek nejvíce zaujaly vás, proto je doporučuji dál. Další seznam kurzů naleznete zde: http://www.paramita.cz/…alni-program. Chcete-li se na kterýkoli přihlásit, vyplňte přihlášku a zašlete nám ji na tento mail zpět.

Budeme se na Vás těšit!

Irena Swiecicki


MgA. Irena Swiecicki
lektorka, konzultantka, koučka, ředitelka Paramity
www.paramita.cz
Mobil: 777 007 543

Nepřejete-li si dostávat informace z Paramity, pošlete prosím mail zpět s předmětem PROSÍM NEZASÍLAT. Děkujeme!

Novinky

všechny novinky >